Srebro od wieków kojarzy się przede wszystkim z wyrobami jubilerskimi i monetami. Mniej z elektroniką, naczyniami i sztućcami. Jeszcze mniej z wyrobami kosmetycznymi. O zastosowaniu w medycynie, wiedzą nieliczni.
Zastosowanie tego szlachetnego metalu w leczeniu i profilaktyce wielu schorzeń jest bardzo szerokie. Skuteczność działania nie pozostawia żadnych wątpliwości. Działania niepożądane przy prawidłowym stosowaniu, w porównaniu z innymi środkami leczniczymi są niewielkie.
Zamiast stosować różne środki o często wątpliwych właściwościach, sięgnij po produkt naturalnie występujący w przyrodzie. Z powodu szerokiego spektrum działania jego skuteczność jest niemal 100%.
Sprawdź w jakich dolegliwościach z powodzeniem zastosujesz srebro.
Metal ten działa na bakterie, grzyby i wirusy. To ostatnie działanie w dobie koronawirusa (więcej o nim tutaj i tutaj), jest szczególnie ważne. Jony srebra radzą sobie również z wirusami, z którymi mieliśmy kontakt w dzieciństwie np. ospy, różyczki, świnki. Działają też na wirusa grypy, opryszczki, półpaśca, HIV, WZW typu A, B, E, polio itp.
Komórka drobnoustroju atakowana jest na wiele sposobów. Takie działanie gwarantuje powodzenie terapii oraz brak oporności u bakterii. Ta bardzo ważna cecha różni srebro od antybiotyku (więcej na temat antybiotyków znajdziesz tutaj).
Medycyna coraz częściej sięga po produkty zawierające Ag. Korzysta z nich laryngologia, stomatologia, ginekologia, dermatologia a nawet okulistyka.
Firmy farmaceutyczne natomiast znajdują coraz więcej obszarów, w których metal ten można zastosować. W aptekach znajdziesz różne rodzaje i postacie produktów np. opatrunki, aerozole, globulki, żele, krople i inne formy płynne t.j. srebro koloidalne. Cząsteczka metalu działa nie tylko w formie koloidalnej, ale też jonowej, metalicznej, nanokrystalicznej i innych związków.
Kiedy możesz pomyśleć o zastosowaniu srebra ?
– jeżeli boli Cię gardło i nie wiesz z jakiego powodu. Jeśli powodem jest zakażenie drobnoustrojami, minie ono po kilkukrotnym zastosowaniu aerozolu
– jeśli boli ucho, możesz zastosować krople lub spray
– grzybicze zakażenia intymne, szczególne po antybiotykoterapii, z powodzeniem mogą być leczone globulkami lub żelami zawierającymi jony srebra połączone z cząsteczką tytanu i chlorku bezalkoniowego. Jest to tzw. kompleks TIAB
– w profilaktyce zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, preparaty z kompleksem TIAB według najnowszych badań, wydają się być niezastąpione. To właśnie m. in. takimi roztworami spryskuje się obecnie powierzchnie w miejscach publicznych, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2
– trudno gojące się rany np. po oparzeniach zagoją się bez problemu, gdy zakleisz je plastrami, w których znajdują się jony Ag. Niektóre plastry są bardzo wygodne w stosowaniu. Nakleja się na ranę i zdejmuje dopiero po kilku dniach. Pod plastrem rana ma doskonałe warunki do gojenia.
– w przypadku brodawek pomocny będzie stosowany od lat azotan srebra
– uszkodzenia śluzówki jamy ustnej zregenerują się zdecydowanie szybciej po zastosowaniu płynów do płukania ust, które w składzie mają cząsteczki Ag
– do codziennego mycia rąk i twarzy np. ze zmianami trądzikowymi (więcej) z powodzeniem zastosujesz mydło, do którego dodane zostały cząsteczki srebra
Stosując w/w preparaty w określonych przez producenta wskazaniach i dawkach, możesz szybko wyleczyć różne dolegliwości. Srebro jednak wchłania się do organizmu, dlatego nie należy go nadużywać.
Kompleks TIAB, wydaje się być jednym z bardziej bezpiecznych dla człowieka postaci związku zawierającego jony srebra.
Masz doświadczenia związane ze stosowaniem produktów ze srebrem? Podziel się tym z innymi. Twoje doświadczenie jest ważne 💡