09
Mar
2017

Tatuaż – przeczytaj zanim zrobisz a unikniesz komplikacji

2 komentarze

 • XYZ () Odpowiedx ·

  Czy wiesz, co zrobić, jeśli jednak nie jest ok? Co jeśli rana za bardzo boli, trochę krwawi, jest obrzęknięta i spowodowała, że zaczynasz mieć gorączkę?

  Przy tak poważnych objawach nie szukaj porad na forach internetowych. Nie dzwoń też po poradę do osoby, która tatuaż Ci zrobiła. Na takie działania jest już za późno. Nie myśl też, że przeczekasz jeszcze 2-3 dni, a może będzie dobrze. Rozsądek nakazuje, aby pójść do lekarza. W takiej sytuacji potrzebne będą leki, które można kupić tylko na receptę.
  AD. Robiłem jakiś czas temu tatuaż i tatuator powiedział mi, że miejsce gdzie sobie ten tatuaż zrobiłem może byc opuchnięty i moge miec stan podgorączkowy bo taka jest reakcja organizmu na tusz którego używał… Fakt miałem tą gorączke i źle sie czułem dnia kiedy robiłem ten tatuaz oraz dnia nastepnego. Po tych 2 dniach wróciło wszystko do normy i czułem sie dobrze, dlatego zalecam poczkać te 2-3 dni zanim zdecydujecie sie iść do lekarza po antybiotyk bo jednak jest to nie potrzebne wydanie pieniedzy….wystarczy wziąć jakiś lek przeciw goraczkowy i po sprawie.

  • Siema Zdrowie () Odpowiedx ·

   Bakterie w zakażonych ranach rozmnażają się bardzo szybko. Niektórzy odczuwają tylko dolegliwości związane z obecnością ciała obcego w skórze czyli tuszu. Wtedy leki p.gorączkowe, które działają też p.zapalnie i p.bólowo pomagają. Likwidują obrzęk, zaczerwienienie, gorączkę i oczywiście ból. Na zakażone rany niestety nie działają i zastosowanie antybiotyku jest niezbędne.Zdecydowane godne polecenia po zrobieniu tatuażu są maści lub kremy nie tylko ze składnikami gojącymi, które są polecane przez osoby robiące tatuaż (szkoda, że nie pytają farmaceutów co polecać), ale z dodatkowym środkiem dezynfekującym. Ochrona zapewniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *